KEEMIATARK VANNITUBA - NÕUANDED EDUKAKS ALGUSEKS
- Pese oma ja laste käsi!
Iga päev toimetades jääb käte külge palju nähtamatuid kemikaale. Pese tihti nii suuri kui väikesi käsi.
- Otsi tootelt mahemärgist
Mahemärgid nagu Põhjamaade Luik või Euroopa Liidu mahemärgis on ranged toote sisu suhtes, nagu näiteks endokriinseid häireid ja allergiaid põhjustavad ained. Ise ei peagi kõike toote koostise kohta teadma. Sõnad „naturaalne“, “looduslik” või “orgaaniline” tootesildil ei anna ilma ametliku märgiseta mingit garantiid toote sisu kohta.
- Jää lõhnade suhtes tagasihoidlikuks
Paljud lõhnaained on allergiat tekitavad. Lastele mõeldud mahetooted on lõhnastamata. Isegi kui täiskasvanutele mõeldud mahelõhnaaineid uuritakse põhjalikult, on lõhnastamata toodete kasutamine hooliv tundlike kaaslaste suhtes.
- Jää truuks oma juuste värvile (ja loobu musta henna tätoost!)
Juuksevärvid ja nende kinnitusained on kõige mürgisemad tooted, millega me vabatahtlikult kokku puutume. Paljud värvipigmendid on tugevalt allergeenid. Oled lapseootel või pole veel kuusteist? Ära isegi mõtle värvimisele!
- Päevita ohutult
Nahavähk on päikesekaitsekreemide kasutamisest hoolimata üha levinum. Päikesekreemid on täis ebatervislikke ja keskkonnaohtlikke kemikaale. Laske kehal päikesega aeglaselt harjuda. Kanna päikesesirmi. Ole keset päeva varjus.
- Käsitlege kosmeetikat kui kergesti riknevat
Paljud säilitusained on keskkonnale ja inimorganismile ohtlikud või oksüdeeruvad aja jooksul. Vali tooted, millel on looduslikud säilitusained, näiteks looduslikud antioksüdandid nagu E-vitamiin või eeterlikud õlid. Pista purki ainult puhtad sõrmed. Osta väiksemaid pakendeid ja kasuta alati värskeid tooteid: kontrolli parim enne tähtaega.
- Kasuta taimeõlisid
Mineraalõlid enamikus tavakosmeetikas ei toida nahka. Need võivad kahjustada sinu tervist ja on pärit naftatööstusest.
- Hüvasti niisked salvrätikud - tere vesi ja pesulapp!
Niisked salvrätikud on sõna otseses mõttes marineeritud söövitavates, kuivavates, allergiat ja halvimal juhul isegi endokriinseid kahjustusi tekitavates kemikaalides. Nendega ei tohiks puudutada õrna beebinahka.
- Vaata sahvrisse
Mesi on kõigi aegade parim näomask ja külmpressitud oliiviõli on pärast dušši mõnus kehakreem. Koduse kosmeetika retseptid leiate Internetist.
- Pese targalt
Lõhnastamata ja mahemärgisega pesuvahend on turvaline sinu nahale, talutav allergilistele inimestele ja keskkonnale. Pesupehmendajat pole vaja: milleks puhastele riietele uusi kemikaale lisada?
- Tee oma vannituba plastist puhtaks
Vannimatt, dušikardin, mähkimisalus ja pehmed vannimänguasjad - kui palju sul vannitoas plastmassi on? Asenda vähemalt PVC-st valmistatud asjad: see on vinüül, mis sisaldab endokriinsüsteemi kahjustavaid pehmendajaid. Kui ostad midagi uut, otsi muid materjale kui plast. PS! Küünelakid, juuksevärvid, spreid ja parfüümid - või mis neist alles jääb, kui oleme soovitu kasutanud – need tuleb sorteerida ohtlike jäätmetena. Tundub tõeliselt tervislik ...või mis?